Filia OUPIS w Poznaniu


Dane adresowe

Ul. Mickiewicza 32
Poznań
60-836

Dane kontaktowe

Tel. 61 841 11 84
e-mail: poznan@oupis.pl

O Poznaniu

Poznań  – miasto na prawach powiatu, stolica województwa wielkopolskiego, położona nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim; historyczna stolica Wielkopolski. W obrębie miasta znajduje się węzeł drogowy i kolejowy oraz międzynarodowy port lotniczy Ławica. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i siódme pod względem powierzchni.

Poznań to duży ośrodek gospodarczy, akademicki naukowy i kulturalny. Duży ośrodek przemysłu i usług, miejsce najstarszych i największych w Polsce, corocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siedziba kurii archidiecezji poznańskiej.

Zwiedzając Poznań warto pójść deptakiem prowadzącym na Stare Miasto jest ulica Półwiejska z duża liczbą obiektów handlowych. Znajduje się przy niej Stary Browar uznany przez międzynarodową fundację ICSC za “najpiękniejsze centrum handlowe na świecie”.

Na Starym Rynku można znaleźć perłę renesansowej architektury, ratusz. Drugim zabytkiem o podobnej wartości jest poznańska fara i pozostałe obiekty dawnego kompleksu jezuickiego. Na wzgórzu nad Starym Rynkiem góruje Zamek Królewski wraz z fragmentem murów obronnych. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski, będący dawniej jednym z ośrodków władzy polskiego państwa. Znajduje się tam najstarsza w kraju katedra będąca miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz domniemanym miejscem chrztu Polski, pozostałości książęcego palatium z X wieku wraz z odkrytą przez archeologów wiosną 2006 r. kaplicą Dąbrówki.

Atrakcji dopełniają liczne kościoły, pałace i zamki, a także monumentalne budowle Dzielnicy Cesarskiej, w tym Zamek Cesarski. Dla osób spragnionych obcowania z przyrodą swoje podwoje otwierają dwa ogrody zoologiczne, ogród botaniczny, palmiarnia oraz zabytkowe parki.

Poznań posiada także zabytki architektury przemysłowej, obiekty sportowe oraz stanowiące centrum wystawiennicze naszego kraju Międzynarodowe Targi Poznańskie.

O nas

Jesteśmy jednostką gospodarczą Związku Nauczycielstwa Polskiego zajmującą się administrowaniem nieruchomości związkowej. Posiadamy kilka pokoi gościnnych, których wynajęcie jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu.

Obsługa ciasteczek w serwisach ZNP